12 Adımda Hotmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Kesinlikle Hotmail şifrenizi zaman zaman değiştirmeniz gerekir; aksi takdirde hesabınızın saldırıya uğramasına veya çalınmasına neden olabilirsiniz. Bu kısa kılavuzda, hızlı ve kolay bir şekilde nasıl şifreyi değiştirebileceğinizi göstereceğiz. Tek yapmanız gereken, verilen kurallara uymaktır.

1- İlk başta, tarayıcınızı başlatıp http://msn.com/ adresine giderek MSN web sitesine erişmeniz gerekir.

2- Ardından, ekranın ortasına yerleştirilen iki büyük düğme göreceksiniz. "Oturum aç" düğmesini tıklamanız gerekir.

3- Outlook'un ana sayfasını görmenizin ardından, verilen alana Hotmail adresinizi girmeniz ve "İleri" yi tıklamanız gerekir.

5- Üstteki resimde bulunan alan şifreyi girmenizi gerektirir. Bunu yapın ve "Oturum açın" ı tıklayın.

6- Hotmail hesabınıza eriştikten sonra, profilinizin sağ üst köşesindeki ayarlar simgesini tıklayın. Açılır menüde "Profili düzenle" yi tıklayın.

7- Sol tarafta adınızı, e-posta adresinizi ve "Ödeme seçeneği ekleme düğmesini" görürsünüz. E-posta adresinizin altındaki "Parolayı değiştir" i tıklayın.

8- Bir güvenlik kodu almak için size ait diğer e-posta adresini veya cep telefonu numarasını kullanın. İstediğiniz yöntemleri seçin. Araçları seçtikten sonra ikinci alana alternatif e-posta adresinizi veya telefon numarasını yazmanız istenecektir. Ardından, "Kod gönder" i tıklayın.

9- Cep telefonunuzun numarasına veya e-posta adresinize bir koruma kodu aldıktan sonra, verilen alana şifrenizi girin ve "Gönder" i tıklayın.

10- Ardından Microsoft, uygulamalarını yüklemenizi önerir. Bu seçeneği "Daha sonra kur" düğmesine basarak atlayın.

11- Bir sonraki sayfada Hotmail hesabınız için yeni bir şifre oluşturmanıza izin vereceğiz şeklinde bir uyarı çıkar. İlk alana gerçek şifrenizi yazın. Güvenilir bir şifre oluşturun ve iki alana da aynısını yazın. "İleri" düğmesine tıklayın.

12- Parolanız değiştirildikten sonra değiştirilecek ve son kez şifrenizin ne zaman değiştirildiğiyle ilgili bilgilerin güncelleneceğini göreceksiniz. Şimdi, Hotmail'e giriş yapmak için yeni şifreyi kullanabilirsiniz.

Parolayı değiştirdikten sonra, en son değişiklik tarihinin değiştirildiğini de göreceksiniz. Tebrikler, hesabınızın şifresi değişmiş demektir.

12 Adımda Hotmail Şifresi Nasıl Değiştirilir? Rating: 4.5 Diposkan Oleh: E Posta