Hotmail Kaydol Nasıl Yapılır?

Bugün sizlerle birlikte Hotmail Kaydol başlığımız altında adım adım ücretsiz olarak Hotmail (outlook) üzerinden e-posta adresi almayı öğreneceğiz. Hotmail 1995 yılında kurulurken, 1 yıl sonra tamamen kullanılır hale gelmiştir. 2013 yılında ise tam olarak Outlook  ile birleştirilmiştir. Bu sayede Hotmail tek başına ortadan yok olmuş, Outlook ile anılmaya başlanmıştır.

Hotmail Aç

Hotmail ismi kurucuları olan Jack ve Sabeer yeni servisleri için isim ararken HTML harflerini çağrıştırdığı için bu ismi seçmiştir. Nitekim servisin orijinal ismi ( H )o( T )( M )ai( L)'dir. Şimdi isterseniz hotmail açmak için adım adım e-posta adresimizi oluşturalım.

Hotmail Kaydol

  1. Öncelikle hotmail kaydol sayfasını açmak için bu linke tıklayınız.

  2. Ardından sizden Ad-Soyad, kullanmak istediğiniz kullanıcı adı(e-posta), kullanmak istediğiniz şifre, doğum tarihiniz, bulunduğunuz ülke,cinsiyetiniz ve telefon numarası gibi bilgiler istenecektir.
  3. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru girdikten sonra sayfanın en altında 'harfler veya rakamlar' göreceksiniz. Bu harfleri de kutucuğa girdikten sonra "Hesap Oluştur" butonuna tıklıyorsunuz. İşlemler bu şekilde sona eriyor. Eğer güvenlik koyulan harfleri veya rakamları yanlış girerseniz tekrar deneyebilirsiniz.
  4. Eğer anlamadıysanız alttaki videomuzu da izleyebilirsiniz. Ayrıca sizden telefon istemeyen diğer ücretsiz mail servislerine ana sayfamızdan bakabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Pz5iTnAOCuM
Videolu anlatım için üstteki video linkini tarayıcınıza yapıştırın.

Şifre kısmında hata alıyorsanız şunlara dikkat edin:
  • Şifreniz 8 haneli olmalıdır.
  • Şifrenizde 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam bulunmalıdır.
  • Örnek şifre: Aa123456. (Görüldüğü üzere hem büyük harf, hem küçük harf, hem rakam, hem de 1 adet özel işaret var.) Tahmin edilmesi zor şifreler seçerseniz, hesabınızın güvenliğini sağlamış olursunuz. Hotmail hesabınız kötü niyetli kişiler tarafından çalınırsa internet üzerindeki tüm hesaplarınızda çalınmış olur. (facebook, instagram vs.)

Yapamadığınız bir yer olursa yorum panelinden bizlere soru sorabilirsiniz. Ayrıca MSN kaydol işlemi için tekrardan ayrı olarak uğraşmanıza gerek yok. Çünkü Hotmail hesapları eskiden MSN olarak kullanılıyordu. Ancak MSN şirket tarafından 2011 yıllarında kapatıldı. Bu yüzden bu e posta hesabı fazlasıyla yetecektir.

Hotmail Kaydol Nasıl Yapılır? Rating: 4.5 Diposkan Oleh: E Posta